سازمان جامع تجارت ایران

همکاران گرامی،

پیرو اطلاع رسانی وزارت صمت جهت پیاده سازی و استفاده از سامانه جامع تجارت ایران به نشانی https://ntsw.ir  به اطلاع میرساند تمامی واردکنندگان و فروشندگان کالا موظف به ثبت جابجایی کالاها در سایت سامانه تجارت ایران خواهند بود. لذا خواهشمند است همکاران گرامی با مراجعه به سایت مذکور دستورات و الزامات ذکر شده را مطالعه و اقدامات لازم را مبذول فرمایند.

با تشکر
گروه شرکت های بازرگانی ایران
(ایرانکو)


آشنایی با قوانین و شرایط گروه کالایی لوازم خانگی برقی در سایت سامانه جامع تجارت ایران

-وظایف شرکتهای تولیدی و وارداتی

پیرو بخشنامه صادره از سوی وزارت صمت در خصوص محصولات لوازم خانگی و صوتی تصویری وارداتی به اطلاع می رساند اخذ و نصب شناسه رهگیری برای این گروه کالایی الزامی می باشد (بخشنامه ذیل در https://ntsw.ir )

اصل متن نامه نیز ارایه میشود.

از همکاران صنفی و فروشگاهی این مجموعه درخواست می شود جهت آشنایی با فرایند کار و الزامات و بخشنامه های مرتبط با محصولات گروه لوازم خانگی به وب سایت https://ntsw.ir مراجعه فرمایند. 

همانطور که در بخش مستندات مطالعه فرمودید، کالاها از این تاریخ به بعد با یک شناسه قابل رهگیری هستند و طبق این فرایند برای هر کالای دارای شناسه کالا و شناسه رهگیری ، برچسبی  صادر و بر روی کالا نصب می‌شود.  از طریق اسکن نمودن این شناسه کالا، تمامی اطلاعات مربوط به کالا قابل پیگیری است. جهت مطالعه "دستورالعمل اخذ و نصب شناسه رهگیری برای گروه کالایی لوازم خانگی" به آدرس وب سایت https://ntsw.ir  و بخش مستندات تجارت داخلی مراجعه نمایید.

همچنین به اطلاع می رساند این وب سایت صرفاً جهت اطلاع رسانی به همکاران می باشد و از ابتدای مهرماه سال جاری کار ثبت نام و معرفی انبار، دریافت و سفارش گذاری کالاها تنها از طریق آدرس http://wms.irica.ir  امکانپذیر می باشد.

پس از مطالعه وب سایت https://ntsw.ir همکاران صنفی و فروشگاه های مرتبط با این مجموعه پی خواهند برد که فروش و سفارش گذاری کالاها تنها از طریق ثبت نام در سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص به آدرس وب سایت http://wms.irica.ir  امکانپذیر می‌باشد.

همانطور که در صفحه ذیل ملاحظه می‌کنید، کار ثبت نام بابت معرفی انبار جهت سفارش خرید و دریافت کالا از این مجموعه از آدرس http://wms.irica.ir  انجام می‌شود.

در ابتدا بر روی "ثبت نام انبار" کلیک نمایید، پس از انتخاب ثبت نام انبار با صفحه ذیل مواجه می شوید

با توجه به اینکه اکثریت قریب به اتفاق همکاران صنفی و فروشگاهی این مجموعه دارای انبار شخصی و اختصاصی هستند بنابراین ابتدا انبار "اختصاصی" را انتخاب نمایید. (انبار عمومی مربوط به مجموعه شما می باشد را انتخاب نمایید.

در زمان انتخاب نوع شناسه انبار با توجه به سه گزینه موجود، آن گزینه ای که مربوط به مجموعه شما می‌باشد را انتخاب نمایید.

(1) در صورتیکه شرکت هستید گزینه "شناسه ملی شرکت" را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه ، اطلاع ذیل صفحه را درج نمایید که شامل شناسه ملی شرکت ، نام شرکت ، موضوع شرکت (نوع فعالیت) کدپستی دقیق شرکت که پس از انتخاب کد پستی آدرس بطور خودکار درج می شود.

سپس اطلاعات مربوط به مودی یا مدیرعامل شرکت باید درج شود. در نهایت مشخصات انبار و فردی به عنوان مسئول انبار باید معرفی شود. پس از درج کلیه اطلاعات فوق، بر روی ثبت کردن انبار کلیک کنید. درصورتی که اطلاعات را بدرستی ثبت کرده باشید در ذیل صفحه با ثبت موقت انبارهای در حال ثبت و درخواست بابت ثبت نهایی اطلاعات در ذیل صفحه مواجه می‌شوید.

در صورتی که با پیغام خطا مواجه شدید، نسبت به تصحیح آن اقدام نمایید. پیغام خطا در ذیل صفحه نمایش داده می‌شود.

(2) در صورتی که شرکت نیستید و دارای شناسه صنفی هستید با صفحه ذیل مواجه می شوید:

با توجه به بخش‌های فوق، نسبت به درج اطلاعات اقدام فرمائید. همانند مراحل ثبت نام شرکت، در صورتی ثبت صحیح اطلاعات، با پیغام درخواست بابت ثبت نهایی اطلاعات و افزودن انبار مواجه می‌شوید.

(3) در صورتی که نه شرکت هستید و نه دارای شناسه صنفی، از طریق گزینه سوم یعنی "کدملی صاحب انبار" اقدام به ثبت نام کنید که در پی آن با صفحه ذیل مواجه می شوید.

خواهشمند است با دقت اطلاعات درخواستی را بدرستی درج نمایید و در نهایت با ثبت نهایی انبار خود را ثبت کنید.

 

پس از ثبت نهایی با پیغام ذیل مواجه می‌شوید:

همانطور که در پیغام ذیل صفحه ملاحظه می‌کنید، ظرف 48 تا 72 ساعت پیغامی برای شما ارسال می شود که شامل اطلاعات مربوط به ثبت انبار جهت ورود به انبار معرفی شده است.

بدیهی است پس از دریافت پیامک مربوطه مجدد وارد آدرس وب سایت http://wms.irica.ir شده و از بخش ورود با درج نام کاربری (کد ملی مسئول انبار) و کلمه عبور (درج شده در پیامک ارسالی) وارد انبار خود می شوید.
اطلاعات مرتبط با بقیه بخش‌های داخل این پرتال متعاقباً اعلام خواهد شد.